Непознати дронови нападнале воена база во Иран, Техеран тврди дека нападот е одбиен

Иран ноќеска одби напад со беспилотни летала на воена локација во Исфахан во централниот дел на земјата, соопшти Министерството за одбрана. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Нападот, кој не успеа, беше извршен со беспилотни летала на еден од комплексите со опрема на Министерството за одбрана”, се вели во соопштението и се додава дека … Продолжи со читање Непознати дронови нападнале воена база во Иран, Техеран тврди дека нападот е одбиен