Од земјотресот во Атина пријавени над 2.000 штети - Слободен печат

Од земјотресот во Атина пријавени над 2.000 штети

Над 2.000 штети биле пријавени во осигурителните компании по земјотресот од 5.3 степени во Атина на 19 јули, соопштуваат од Здружението на осигурителни компании во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Од пријавените штети околу 1.700 се однесуваат на домови, а околу 300 на бизниси.

Прочитајте и...  Шест членки на ЕУ ќе ги разгледуваат реформите во Светската трговска организација

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Напуштениот брод кој повеќе од една година низ Атлантикот пловеше без екипаж „уловен“ во Ирска

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 2 =

Прочитај повеќе

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат