Од утре жичницата на Водно ќе работи до 17 часот

Од утре почнува зимското работно време на жичарницата на Водно. Како што соопшти ЈСП – Скопје, Жичарницата ќе работи од 10 до 17 часот.

Последното возење од доле нагоре ќе биде во 16-16.30 часот, а последно од горе надолу во 16.45 часот.

Овој режим на работа ќе важи до 1 март.

-Неработни денови на Жичарницата се понеделник и секој последен вторник во месецот, кога се врши редовен сервис на објектот, потсетува ЈСП.

Од утре ќе биде изменет и возниот ред на линијата 25 (Транспортен центар-Средно Водно), кој може да се види на веб страницата на јавното претпријатие. Возењето на линија 25, (Транспортен центар-Средно Водно), 25А (Стара железничка станица-Средно Водно) и 25Б (Дом на печат-Средно Водно) е бесплатно за сите категории патници за време на викенди и државни празници.

Прочитајте и...  Болсонаро: Доколку бидам негативен на денешниот тест, се враќам на работа

ЈСП наведува и дека во пресрет на верскиот празник Задушница, утре, 1 ноември, и задутре, сабота, на редовните линии 59 (Карпош 3-Кучевишка бара/Гробишта Бутел), 59А (Ново Лисиче-Гробишта Бутел) и 59Б (Кисела Вода-Гробишта Бутел) ќе сообраќаат дополнителен број автобуси.

Прочитај повеќе

Неделава почнува поставувањето на монтажен амбулантско-поликлинички пулмолошки оддел на Клиниката за пулмологија и алергологија

Слободен печат

Пандемијата му пречи и на градежништвото: Нема ни градежни материјали, а ни мајстори

Соња Кириџиевска

Русија го укинува задолжителниот карантин за странските државјани

Слободен печат

„Нови мерки, старо другарство“ – гледај театар на отворено

Слободен печат

Трамп: Имам многу добар однос со Фаучи, но не секогаш се согласувам со него

Слободен печат

Прекината прес-конференцијата на гувернерот на Флорида – Го обвинија за фалсификување на бројот на случаи со коронавирус (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонија ќе се „запише“ на Оксфорд за вакцинација?

Мими Шушлеска Петкова

Ангеловски: МВР е подготвено за успешно спроведување на изборите

Слободен печат

Деркоски: Апсолутни невистини се информациите за броење на гласовите од вчерашното гласање (ВИДЕО)

Слободен печат

ОН: Уште 130 милиони луѓе би можеле да гладуваат заради пандемијата

Слободен печат

Чан Сантоки избран за претседател на Суринам

Слободен печат

Јуроп тудеј: Оздравените од коронавирус патат од замор, отежнато дишење и болка во мускулите

Слободен печат