Од улични музичари до суперѕвезди: Кои се Италијанците кои победија на Евровизија?

Италијанските рокери со моќен звук и убедлива изведба синоќа, на големо на изненадување на многумина, победија на овогодишниот избор за песна на Евровизија со песната „Zitti e Buoni“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Иако на Евровизија рок-музичари ретко извојуваат победа, како финските металци „Lordi“ кои победија 2007 година со песната „Hard Rock Hallelujah“, … Продолжи со читање Од улични музичари до суперѕвезди: Кои се Италијанците кои победија на Евровизија?