Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Принцезата Дајана скоро никогаш не го носела фустанот, кој сега се смета за потомок на „одмаздничките стајлинзи“. Направен за неа од грчката дизајнерка Кристина Стамболијан, бил во нејзиниот гардеробер скоро три години, бидејќи Дајана сметала дека е премногу смел.

Во последен момент одлучила да го облече за летната забава на „Серпентина“, во јуни 1994 година.

Profimedia

Наводно требало да носи нешто од Валентино, но се премислила. Тоа била ноќта кога се емитувала контроверзната телевизиска програма, во која иле изнесени детали од прељубничката афера на принцот Чарлс со Камила Паркер-Боулс, сега војвотката од Корнвол.

„Сакаше да изгледа како милион долари и тоа се случи“, рече поранешната стилистка и уредничка на „Вог“, Ана Харви.

Прочитајте и...  Здрави и убави - Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Овој момент јавноста го нарече „одмаздничко расположение“ а во продолжение ви ги претставуваме најдобрите изданија на „одмаздничко расположение“ во светот на славните.

Бела Хадид (2017)

Profimedia
Profimedia

Мет галата во 2017 година за Бела Хадид беше можност да го покаже своето совршено тело пред нејзиното бившо момче Д Викенд, кој на настанот присуствуваше со новата девојка Селена Гомез.

Џенифер Анистон (2005)

Профимедиа

На премиерата на филмот „Derailed“, Анистон изгледаше сосема спротивно од очекуваното. Во светкав фустан од Шанел покажа дека нема да им подлегне на озборувањата за распадот на нејзиниот брак со Бред Пит.

Џенифер Лопез (2004)

Профимедиа

По раскинувањето на свршувачката со Бен Афлек, Џенифер Лопез се појави на блескавиот црвениот тепих на доделувањето на Златни глобуси во грчки стил, дефинирајќи што буквално значи „блескав“.

Прочитајте и...  Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Елизабет Харли (2000)

Профимедиа

Елизабет Харли на забавата за Валентино Гаравани излезе во сензационално издание. Возбудливото деколте и силуетата што и ја оцртуваше нејзиниот фустан, цртаа јасна линија под нејзината врска со Хју Грант, со кого се раздели поради скандалот со неговото неверство.

Аријана Гранде (2018)

Профимедиа

Откако ја прекина свршувачката со Пит Дејвидсон по романтичната романса, Аријана Гранде се потруди да изгледа како да зрачи со позитивна енергија.

Ирина Шајк (2019)

Profimedia

Кој подобро ќе го смисли „одмаздничкиот изглед“ од Донатела Версаче? По раскинувањето со Бредли Купер, Ирина Шајк прошета по модната писта во Милано во победничко издание.

Кристен Стјуарт (2013)

Профимедиа

Фатена во таблоидна бура откако раскина со своето долгогодишно момче, Роберт Патинсон, Кристен Стјуарт излезе во сериозно издание на „Шанел“, сакајќи да докаже дека е недопирлива.

Прочитајте и...  Виц на денот: Туѓи грешки

Прочитај повеќе

Виц на денот: Грешка

Слободен печат

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат