Од плажа на точак: Возела по прописи, дури и давала сигнали кога вртела (ВИДЕО)

Од плажа на велосипед, без премногу комплицирање.

Во овој случај станува збор за девојка во минијатурен костим за капење кој имал повеќе влијание на намалување на брзината на возилата отколку полицискиот радар.

Иако немала кацига, возела по прописи, покрај десниот тротоар.

Велосипедот имал задно светло, двете раце ги држела на воланот, освен кога сигнализирала дека врти.

„Ова е снимено во петокот на главната улица која води од траектот кон центарот на Биоград. Ги почитуваше прописите, даваше и сигнализација со рацете. Неколку минути се возевме зад неа“, раскажал читател за 24.сата.

S plaže na bicikl u minijaturnom kupaćem kostimu: 'Vozila je po propisima, čak je i davala signale za skretanje' Više na http://bitly.com/2ziACh5

S plaže na bicikl u minijaturnom kupaćem kostimu: 'Vozila je po propisima, čak je i davala signale za skretanje' Više na http://bitly.com/2ziACh5

Publiée par 24sata sur Samedi 24 août 2019

Прочитајте и...  БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Прочитај повеќе

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка (ФОТО)

Слободен Печат

Науката има доказ дека младоликите луѓе се поинтелегентни од другите, еве и зошто

Слободен печат

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

слободен печат

Направете совршени макаронс колаченца (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Човечкиот Кен се оперира за да стане Барби

Слободен печат

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

петнаесет − 13 =

Прочитај повеќе

БЕЗ 30.000 ЕВРА НЕ ОДИ ВО ШОПИНГ – Запознајте ја српската Шерон Стоун: Живееше живот како од бајките, а потоа и се случија ДВЕ СТРАШНИ ТРАГЕДИИ (ФОТО)

Слободен печат

Имате над 30 години? Исфрлете ги овие работи од вашиот несесер

Слободен печат

Петгодишно дете го спасило целото семејство од пожар

Слободен печат

За Шерон Стоун знае цел свет, а вака изгледа нејзината помлада сестра Кели (ФОТО)

Слободен печат

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Слободен печат

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Слободен печат