Од овие навики би требало да се откажете за време на коронавирусот

Козметичките салони станаат дел од наште животи, без кои скоро и да не можеме. Сепак, поради целокупната ситуација и пандемијата во големиот број земји, ве советуваме одредени услуги да ги одложите додека не се стабилизира ситуацијата. Бидете трпеливи, негувајте се дома, а ние ви откриваме кои бјути третмани се наоѓаат меѓу првите кога е во прашање откажувањето.

Третмани на коса

Дури и ако сте се договориле со фризерката пред шест месеци за промени, можете да почекате барем уште еден месец. Не е паметно да се занимавате со третмани на коса, бидејќи покрај вас најверојатно ќе седи друг клиент: не можете да знаете дали тој неодамна бил во странство или контактирал со странци. Во секој случај, посетата на салон е подобро да ја одложите. Покрај тоа, сега постојат разни средства за нега на коса и дома. Маските со различен ефект можат да се нарачаат и тоа без да го напуштите домот. Се надеваме ќе бидете задоволни со резултатот.

Прочитајте и...  Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Третмани за лице

Коронавирусот е респираторен вирус кој се пренесува со капки од плунка низ воздухот. Поради тоа би требало да имаме помалку контакти со другите луѓе. Инаку, многу луѓе „ го игнорираат“ овој вирус, бидејќи како што велат, имаат добар имунитет или се во инкубациски период. Современите козметичарски производи ќе ви помагнат да го направите потребниот третман дома. На пример, четката за длабинско чистење на лицето, пилинг на мртвите клетки и нега на кожата со маски. Задолжително прочитајте го упатството за употреба да за го добиете саканиот ефект.

Маникир

Вирусот Ковид -19 може да влезе преку уста, нос или очи ако ги допрете со нечсити раце. Топло се препорачува да се придржувате кон овие хигиенски правила и да користите средства за чистење. Многу е тешко да ја контролирате ситуацијата за време на маникир, бидејќи вашите раце околу еден час се на масата на козметичарката. Можете лесно несвесно да се допрете за лице. Ве советуваме да го отфрлите маникирот како можност да ги одморите ноктите од гелот. Ова треба периодично да го правите за да може плочката на ноктот да се регенерира.

Прочитајте и...  Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Прочитај повеќе

Виц на денот – Лозинка

Слободен печат

Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Слободен Печат

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски

Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие чевли се неизбежен тренд за лето: Лесни, практични и се комбинираат со се! (ФОТО)

Слободен Печат