Oд НЛБ во Чаир украдени се 150.000 евра - Слободен печат

Oд НЛБ во Чаир украдени се 150.000 евра

Сто и педесет илјади евра се одземени во вчерашниот грабеж во експозитурата на НЛБ банка во Чаир, соопштија од Банката.

Вооружениот грабеж се случи вчера во 10.36 часот, при што беше повредени едно лице од обезбедувањето, како и двајца вработени во експозитурата, кои беа полесно повредени и се пуштени на домашно лекување.

Банката продолжува да работи редовно и да соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на случајот. Експозитурата во Чаир ќе продолжи со работа и да опслужува клиенти од утре.

Прочитај повеќе

Традицијата на Абориџините е спасот за Австралија

Слободен печат

Се судрија два автомобили на Партизанска

Слободен печат

Каде е Путин? (ВИДЕО)

Слободен печат

Мадуро: Трамп има одвратни советници за Венецуела

Слободен печат

Шведската амбасада во Сараево го посочи Скопје како пример за превенирање на аерозагадувањето

Слободен печат

Членови на нарко картел преку тунел избегаа од затвор

Слободен печат

Остави Коментар

twelve + five =

Прочитај повеќе

Гутереш повика да се реагира неодложно и одлучно за Либија

Слободен печат

Тетовец со убодна рана пренесен на скопските клиники

Слободен печат

Ердоган: Договорот помеѓу Турција и Либија ја полуде Грција

Слободен печат

Почина момчето кое беше повредено во сообраќајката на патот Тетово-Скопје

Слободен печат

Страота сообраќајка во Струмица: Едно лице загина, три се повредени

Слободен печат

Во Србија никогаш немало помалку жители од денес

Слободен печат