Oд НЛБ во Чаир украдени се 150.000 евра

Сто и педесет илјади евра се одземени во вчерашниот грабеж во експозитурата на НЛБ банка во Чаир, соопштија од Банката.

Вооружениот грабеж се случи вчера во 10.36 часот, при што беше повредени едно лице од обезбедувањето, како и двајца вработени во експозитурата, кои беа полесно повредени и се пуштени на домашно лекување.

Банката продолжува да работи редовно и да соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на случајот. Експозитурата во Чаир ќе продолжи со работа и да опслужува клиенти од утре.

Прочитајте и...  Советот на Град Скопје одржува седница на отворено, тема се економските мерки за ублажување на последиците од кризата

Прочитај повеќе

Коронавирусот ги исплаши Кинезите: Во Шенжен забрането месо од кучиња и мачки

Слободен печат

Во Перу воведени одвоени ограничувања за движење на мажите и жените

МИА Агенција

Убави вести од Италија: Бебе се опорави од коронавирусот како и целото семејство

Слободен печат

Расте бројот на идентификувани жртви на трговија со луѓе во Европа

Слободен печат

Филипче: Коронавирусот нема да исчезне туку така

Слободен печат

Пожарникари со кран извлекуваа болен од коронавирус од стан во Лондон (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Спасовски: Aпелирам до граѓаните на Куманово да бидат присебни, ова беше тешка, но неминовна одлука

Слободен печат

Германците се тестираат од коронавирус на паркинг: Доаѓаат со возило, даваат брис и дома ги чекаат резултатите (ВИДЕО)

Слободен печат

Американски генерал пренесува искуства од борбата со вирусот во Јужна Кореја

Слободен печат

Во сенка на пандемијата на коронавирусот се води војна околу нафтата

Дејан Андоновиќ

Би-Би-Си: Овие 18 земји не пријавиле ниту еден случај на заразен со Ковид-19

Слободен печат

Алијанса за Албанците: Целосната забрана за движење во Куманово за време на викендот создава контра-ефекти

Слободен печат