Од Ливерпул во Партизан: Црно-белите го вратија „своето дете“! (ФОТО)

Марковиќ со Партизан потпиша договор на три години, а 25-годишниот крилен фудбалер се врати во Хумска после шест години интернационално искуство.

Беше дел од Белфика, па во периодот од 2014-2019 ги бранеше боите на Ливерпул (19 натпревари, два голови). Беше на позајмица во Фенербахче, Спортинг Лисабон, Хал Сити и Андерлехт, а го носеше и дресот на Фулам.

Ја започна својата фудбалска кариера во Борац од Чачак, а за сениорите на Партизан дебитираше на 9 мај 2011 година.

Прочитајте и...  Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Со клубот трипати го освои српскиот шампионат и се закити со еден куп трофеј, а севкупно имаше учинок од 65 одиграни натпревари и постигна 14 голови за „црно-белите“.

Летово преку квалификациите, фудбалерите на тренерот Саво Милошевиќ успеаја да обезбедат настап во групната фаза на Лига Европа, се наоѓаат во група со Манчестер јунајтед, Астана и АЗ Алкмар.

Прочитај повеќе

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

девет − седум =

Прочитај повеќе

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат