9 C
Скопје

Од коронавирус почина Владо Бјелогрлиќ, најдобриот пријател на Вучиќ

Од коронавирусот во Србија починал и најдобриот пријател на претседателот Александар Вучиќ и близок роднина на актерот и режисер, Драган Бјелогрлиќ, а роден брат на пеачката Зорана Павиќ, јавуваат денеска српските медиуми.

Станува збор за Владо Бјелогрлиќ (45) кој бил близок пријател на претседателот на Србија, но и бил дел од фамилијата на познатиот српски актер Драган Бјелогрлиќ.

,,На мојот брат и пријател, чекај ме горе, брату“ – пишува во последното збогум на Вучиќ.

Прочитајте и...  Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Поврзани вести

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

СП.

Николовски: Објавен оглас за вработување на десет лица кои ќе го засилат тимот за борба против корупцијата

Слободен печат

Бектеши: Владата историски ја зголеми минималната плата

Слободен печат

ВИДЕО: Бајден: Го испративме Бин Ладен до вратите на пеколот, време е нашите трупи да се вратат дома

Слободен печат

Добри вести од Русија: Не е регистриран ниту еден случај на тромбоза по примање на вакцината „Спутник В“

Слободен печат

МГ Фешн: Сакаме да инвестираме во парк и фонтана со површина колку градскиот плоштад на паркингот кај Холидеј ИН

СП.

Остави Коментар