9.2 C
Скопје

Од коронавирус почина членка на Советот на општина Крушево

Градоначалникот на Крушево Томе Христоски, на Фејсбук објави дека членка на Советот на Општина Крушево, починала од Ковид 19.

„Денес ја загубивме нашата сограѓанка, член на Совет на општина Крушево, наставник и работник за влашката култура во Крушево. Коронавирусот нѝ одзеде уште еден живот.

Секогаш да го паметиме придонесот на Агапи Чункоска во Советот, ООУ „Никола Карев“, но и генерално на општина Крушево.

Нејзината смрт нека биде поука за сите нас да ги почитуваме мерките и препораките за спречување од ширење на коронавирусот.

Сочувство до семејството. Нека почива во мир.“ напиша Христоски

Прочитајте и...  Се врати во сила Законот за акцизи, бензините и дизелот поевтини за два денара

Поврзани вести

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Албанија: Во последните три години над 60 странски државјани, меѓу нив и дипломати, прогласени за „персони нон грата”

Слободен печат

Над илјада лица уапсени на протестите во Москва

Слободен печат

Германија ќе го укине „мигрантско потекло“?

Петер Хиле/Дојче Веле

Русија обвини американски дипломати за објавување маршрути на денешните протести

Слободен печат

Нови одрони заглавија возило на регионалниот пат М.Каменица – Кочани

Слободен печат

Остави Коментар