Од корона почина актерот Ник Кордеро: На интезивна нега бил скоро 100 дена! (ФОТО)

Од коронавирусот почина и американскиот актер Актерот Ник Кордеро (41). По цели 94 дена борба за живот младиот актер почина во болница во Њујорк.

Кордеро од април бил во многу тешка состојба, а му била и ампутирана ногата поради компликации од коронавирусот.

Неговата сопруга Аманда на Инстаграм објави вест за смртта на сопругот со кој го има едногодишниот син Елвис.

 

View this post on Instagram

 

We have so much to be thankful for this year. Merry Christmas & Happy Holidays Everyone. Sending you love wherever you are. ❤️

A post shared by Nick Cordero (@nickcordero1) on

-Бог има уште еден ангел на небото. Мојот најдраг почина. Срцето ми е скршено и не можам животот да го замислам без неговата светлина. Им благодарам на неговите љубени мудри доктори полни со разбирање. Додека умираше се молевме и ја пеевме неговата омилена песна „Live your life“. Се бореше како лав. Те сакам засекогаш, мил мој – напишала неговата сопруга.

Прочитајте и...  Албанија: Најмногу новозаразени, но и оздравени во едно деноноќие досега

Актерот дури од март бил на интензивна нега со воспаление на белите дробови. За време на терапијата му давале лекови за проретчување на крвта, но за жал тие предизвикале бројни компликации.

Прочитај повеќе

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат

Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат

Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Слободен печат

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години ја криеја од јавноста – Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Слободен печат

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат