Од денеска возачите ќе плаќаат поскапо гориво- Слободен печат

Од денеска возачите ќе плаќаат поскапо гориво

Цела седмица возачите ќе точат горива чии цени бележат раст од еден денар па до денар ипол, одлучи Регулаторната комисија.

Со оваа одлука на РКЕ горивото ЕУРОСУПЕР БС – 95 поскапува за 1,50 денари и од полноќ почна да се точи по 68,50 ден/лит.

ЕУРОСУПЕР БС-98 од денес на бензинските пумпи ширум државата ќе се продава за 70,50 ден/литар.

Исто како и ЕУРОСУПЕР БС-98 така и дизелот бележи скок на цената за еден денар и истиот ќе го плаќате за 61,50 ден/лит.

Прочитајте и...  МНР информира дека нема ниту еден Македонец во Кина заболен од коронавирусот

Прочитај повеќе

Претставници на НАкС на средба со Адеми во МОН

Слободен печат

Продолжува потрагата по вториот пилот на урнатиот хеликоптер во Хрватска

Слободен печат

Андоновиќ: Неизвесна изборна година за државите од поранешна СФРЈ

Слободен печат

Двајца пилоти загинаа при пад на воен авион во Алжир

Слободен печат

Скопската вода е безбедна за пиење

Слободен печат

Парламентарните избори на Нов Зеланд ќе се одржат на 19 септември

Слободен печат

Остави Коментар

fifteen − fourteen =

Прочитај повеќе

Дескоска: Очекувам законот за ЈО да се донесе пред распуштањето на парламентот

Слободен печат

БРОЈОТ НА ЖРТВИ РАСТЕ: Од коронавирусот во Кина починаа 106 лица, заразени околу 4.500

Слободен печат

Цацановски: Социјалниот центар „Дуња“ промовира солидарност и вредности што се потиснати во општеството

Слободен печат

Белгиски универзитет развива вакцина против коронавирусот

Слободен печат

Алармантно – продолжува палењето на контејнери во главниот град

Слободен печат

КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ АПЕЛИРААТ: Граѓаните да избегнуваат патување во странство за спречување на коронавирусот

Слободен печат