Од денеска попладне во земјава очекувајте потоп – Слободен печат
ВестиМакедонија

Од денеска попладне во земјава очекувајте потоп

УХМР, освен врнежи, за наредните денови најавува и грмежи, како и силен ветер.

Од денеска попладне земјава ќе биде под влијание на серија влажни бранови поради што се очекуваат врнежи од над 50 литри на метар квадратен, а во крајните западни и југоисточни делови и од над 70 литри.

УХМР, освен врнежи, за наредните денови најавува и грмежи, како и силен ветер.

Локално, како што соопшти, процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close