Од денеска до петок терестрично прскање против комарци во Скопје

На подрачјето на Скопје од денеска до петок ќе се спроведува втората фаза од терестричната дезинсекција против возрасни форми и ларви од комарци.

Прес-службата на Град Скопје соопшти дека прскањето ќе се одвива во перидот од 22 до 03 часот.

Доколку временските услови се неповолни, дезинсекцијата ќе се изврши во истиот термин првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат подобри.

Од Град Скопје апелираат до пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Прочитајте и...  Бајден вети два трилиони долари за обновлива енергија доколку биде избран за претседател

Прочитај повеќе

Куомо: Уште четири сојузни држави на карантинската листа на Њујорк

Слободен печат

По вториот ден од сослушувањето, Хашим Тачи без зборови излезе од судот во Хаг

Слободен печат

Шилегов: Клинички центар сега е комплекс со најсовремена инфрастуктура (ФОТО)

Слободен печат

Во Индонезија заразени со Ковид-19 речиси истовремено 54 новинари

Слободен печат

Повторно тепачка во тајванскиот парламент: Пратениците корнеа столчиња и фрлаа шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Каде треба да гласате- Проверете дали е променето избирачкото место

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зголемен број случаи на Ковид-19 во Грција

МИА Агенција

Д-р Жан Митрев: Кај некои пациенти кај кои ситуацијата е многу влошена, незнам длаи воопшто може да се помогне

Слободен печат

Судот ја отфрли спогодбата за жртвите на силувачот Харви Вајнстајн

Слободен печат

Три лица заразени со Ковид-19 во Кичево, 70 активни случаи

Слободен печат

Грција на пензионерите незаконски им ги намалувала пензиите

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат