Од Црвена Звезда на позајмица во Работнички (ФОТО)

Крстевски доаѓа во Работнички како позајмен играч од редовите на српскиот шампион Црвена Звезда.

Со „романтичарите“ потпиша договор на една сезона и ќе го засили нападот во составот на Александар Влахо.

Ја започна кариерата во редовите на Пролетер Зрењанин, беше член и на бугарскиот тим Локомотив Софија, а минатата сезона го облече дресот на Црвена Звезда, по што беше позајмен во Графичар.

Новата сезона во Првата македонска фудбалска лига составот на Влахо ќе ја стартува в сабота на гостувањето кај Струга Трим Лум (17.30 часот).

Во летните подготовки тимот одигра пет пријателски средби, забележа една победа, претрпе еден пораз и трипати ремизираше.

Прочитајте и...  Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Прочитај повеќе

Една контрола помалку за вардарци, откажан турнирот во Кањижа

Слободен печат

Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Слободен печат

Англичаните воведоа ново правило: Кој кашла кон противникот добива црвен картон

Слободен печат

Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Слободен печат

Перез смисли нов план за „кралска“ доминација, во наредните две години пристигнуваат четворица „галактикоси“,

Слободен печат

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат