Очевидец откри детали за убиството на ракометарот Денис Тот

Со сведочење на сведок предложен од одбраната, денеска во Основниот кривичен суд – Скопје продолжи судењето за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред дискотека во скопскиот Градски парк. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber На денешното рочиште сведочеше Мартин Ѓорѓиевски, кој заедно со обвинетите Анџело Ѓоргиевски, Клементина Левковска … Продолжи со читање Очевидец откри детали за убиството на ракометарот Денис Тот