Очајни потези: Канје Вест шири гласини дека Пит Дејвидсон е геј и има сида

канје ким пит
Фото: Принтскрин / Instagram

Што се случили со посветеноста на Исус на Канје и намерата да стане подобар човек?

И покрај тоа што поминал години развивајќи репутација на благочестив христијански рапер кој е домаќин на неделни миси, престанал да пцуе на неговите албуми, и проповеда како ги осознава своите грешки и цели да постане подобар човек, Канје Вест сепак наводно шири неосновани гласини дека Пит Дејвидсон е геј и има сида.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by New York Post (@nypost)

Дизајнерот на „Yeezy“ најпрво го откри своето презир кон новото момче на отуѓената сопруга Ким Кардашијан кога му се закани во неговата нова песна „Eazy“, рапувајќи: „Господ ме спаси од тој пад / Само за да можам да го победам задникот на Пит Дејвидсон“.

Но, сега изворите ни кажуваат дека 44-годишниот рапер ја ескалирал оваа еднострана расправија со ширење на гласините, а извори наведуваат дека Вест, кој многу јавно се забавува со актерката Џулија Фокс, им кажува на луѓето дека Дејвидсон е зависник, покрај тоа што се заканува дека ќе ја претепа ѕвездата од „Saturday Night Live“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tele Real RD (@telerealrd)

Извор близок до Вест, сепак, ги нарече тврдењата „глупости“, додека извор близок до Дејвидсон ни рече: „Тој ја игнорира целата омраза на Канје од почит кон Ким“.

Информациите ги повторуваат коментарите на „DJ Akademiks“ на „Twitch“ претходно оваа недела во кои тој тврдеше дека Вест „полудува во себе“.

„Ми кажа, ова е вистински муабет, Канје му кажува на секого во близина, тој се обидува да шири гласина дека Пит Дејвидсон има СИДА. Ви кажувам дека ова е факт. Го слушнав ова од осум луѓе. Тој им кажува на сите!“

Диџејот додаде: „Ви велам, ова е факт. Бро, ако мораш да шириш гласина дека твојата жена боледувала од СИДА, си изгорел, брат. Завиткајте го. Готово е.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @yeezydonda

Видео на денот