18 C
Скопје

Обвинуваат за опструкции: Оштетените штедачи утре на протест пред Суд

Здружението “Правда на штедачи” утре 05.05.2021 со почеток во 08 часот повторно ќе  одржи собир/протест пред Уставниот Суд.

-Протестот е мотивиран од сериозните опструкции што претседателот на Уставниот суд ги прави во врска со иницијативата за оценка на уставноста на член 163 став 3 од Законот за банки, информираат штедачите.

Поврзани вести

Гир: Време е да се оди напред

Борисов: ЕУ е најдоброто место за живеење во светот

МИА Агенција

Второстепена комисија ќе разгледува зошто пациент кој е кислородно зависен со ковид добил само три дена боледување

Мирослава Бурнс

Заев: Нашиот природен дом е Европската Унија

МИА Агенција

Вакцинирани вкупно 107.978 граѓани, 279.909 лица чекаат за вакцинација

МИА Агенција

Маричиќ: Идејата за обединета Европа е преголема за да биде попречувана

МИА Агенција

Остави Коментар