Обвинителството ги повика Заев, Радникот и Костовски да сведочат за „Монструм“

Покрај Заев, на барањето на обвинителството повикани да сведочат се и Звонко Костовски, Зоран Трајковски, Зоран Велковски и Љупчо Тодоровски Радникот.

Бившиот премиер Зоран Заев на барање на обвинителството и родителите на убиените момчиња од случајот „Монструм“ е повикан да сведочи во однос на неговите информации за предметот.

Покрај Заев, на барањето на обвинителството повикани да сведочат се и Звонко Костовски, Зоран Трајковски, Зоран Велковски и Љупчо Тодоровски Радникот.

Звонко Костовски е повикан заради начинот на кои се предадени бомбите од УБК до СЈО, а Трајковски заради телефонските разговори кои беа слушнати во судницата, на кои зборува тој.

Прочитајте и...  Вкупниот број на активни случаи изнесува 3.611, Чаир со најмногу заразени

Прочитај повеќе

Демонстрантите ја собориле статуата на Колумбо во Балтимор и ја фрлиле во океанот (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Поднесовме кривични пријави за „бомбите“ објавени последниве денови

МИА агенција

Јанушев: Се обврзуваме на реконструкција и рехабилитација на над 1.000 километри патишта (ВИДЕО)

Филипче: Почина првиот доктор од компликации на коронавирусот

Слободен печат

Болтон: Не е моја идејата за размена на територии меѓу Србија и Косово

Слободен печат

Трамп најави победа против радикалната левица и напредок во борбата против коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Нема да ја игнорираме реалноста за името, но нема да дозволиме оганот македонски да згасне додека постои ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Шилегов: Пред точно една година, започнавме со градба на зелениот кров на ГТЦ (ФОТО)

Слободен печат

Мој ДДВ: Објавени се 15-те добитници на награда од 100.000 денари

Слободен печат

Доверителите си враќаат половина од вложеното

Соња Христовска Угриновска

И осличот од Аргентина е домашен, ако е спакуван кај нас

Царовска му одговори на Манчевски: Маж ми вика дека сум Франкештајн, а другарките дека сум тетка (ВИДЕО)

Слободен печат