Обвинителството бара притвор за 22-годишниот возач кој ја прегази девојката кај „Сити мол“

Обвинителството побара на 22-годишниот Ј.Ѓ., возачот кој управувал со автомобилот „Цитроен Ц4“ кога вчеравечер беше усмртена младата Викторија Н. од Радовиш, да му биде одреден притвор. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Возачот ќе биде обвинет за тешки дела против безбедноста во сообраќајот со смртни последици, откако вчера удри во двајца пешаци на пешачки … Продолжи со читање Обвинителството бара притвор за 22-годишниот возач кој ја прегази девојката кај „Сити мол“