Обвинителката Стефанова дојде во ОЈО – Избега од камерите – Слободен печат
ВестиМакедонија

Обвинителката Стефанова дојде во ОЈО – Избега од камерите

Од ЈО засега не откриваат дали и кога ќе биде повикана и специјалната јавна обвинителка Јанева.

Обвинителката на СЈО Лиле Стефанова денеска дојде во Одделот за организиран криминал при ОЈО да даде исказ за аферата „Рекет” во која притворени се Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Зоки Кичеец.

Стефанова и нејзината шефица во СЈО Катица Јанева беа спомнати во снимените разговори и видеата што ги објави интернет изданието на италијанскиот весник „Ла Верита”, а во врска со случаите „Рекет” и „Империја”.

Од ЈО засега не откриваат дали и кога ќе биде повикана и специјалната јавна обвинителка Јанева.

Иако бројни новинарски екипи ја чекаа Стефанова пред влезот на ОЈО за организиран криминал, таа влезе од друга страна, притоа избегнувајќи ги камерите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close