Обвинителката се повлече од предметот за смртта на Тамара

Јавната обвинителка која го застапуваше обвинението против лекари и екс директори на Фондот за смртта на малата Тамара Димовска денеска го информираше Судот дека се иззема од предметот, а денешното судење беше одложено. Осум годишната Тамара Димовска почина во 2015 чекајќи операција на рбетот во странство, објави Новатв.

Обвинителката Наташа Гоџовска денеска не се појави на рочиштето, само телефонски го известила судијата Марин Станевски дека нема да го застапува обвинението.

За несовесно работење во службата обвинети се 12 лица – доктори и членови на првостепенета и второстепенета комисија кои го донеле и потврдиле негативното решение за лекување во странство на Тамара.

Прочитајте и...  Дуковски побара ослободителна пресуда за Бојан Јовановски

Прочитај повеќе

Дуковски побара ослободителна пресуда за Бојан Јовановски

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке 

Драма на автопатот Демир Капија – Неготино

Кај Демир Капија откриени 113 мигранти

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат

Жена од Кичево во својот подрум пронашла минофрлачка мина

Слободен печат

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат