ОБРАЌАЊА НА СТОЛТЕНБЕРГ И ЗАЕВ НА СЕДНИЦАТА НА СЕВЕРНОАТЛАНСКИ СОВЕТ (ВО ЖИВО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

ОБРАЌАЊА НА СТОЛТЕНБЕРГ И ЗАЕВ НА СЕДНИЦАТА НА СЕВЕРНОАТЛАНСКИ СОВЕТ (ВО ЖИВО)

Премиерот Зоран Заев и на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг учествуваат на седницата на Северноатлансткиот совет (НАК) и Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во Алијансата.

Заев и Столтенберг имаат обраќања, по што подетално ќе се разговара за преоцесот на пристапување на земјава во НАТО и за напредокот на реформите.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close