Обрадовиќ полуде: Е*ете се сите, е*и се Џиџи (ВИДЕО)

На екипата на Фенербахче дефинитивно не и цветаат розите оваа сезона, турскиот гигант реди само порази во Евролигата. Последниот пораз дојде во Москва од актуелниот шампион ЦСКА која славеше со 88:70.

Но поразот на турскиот тим ќе остане во сенка на тренерот Жељко Обрадовиќ кој на еден од тајм аутите ги загуби живците, а неговиот испад го фатија и камерите.

„Вие сте добри момци. Да, вие сте добри момци. Е*ете се сите. Сакате да ви повторам милион пати? Е*и се Џиџи Датоме! Ок? Засрами се! и ти Махмутоглу“,се дереше Обрадовиќ на своите кошаркари.


Фенербахче кој е најскап тим во Евролигата, по осум кола има скор од само две победи и дури шест порази.

Прочитајте и...  Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат