Обработени 93, 96 отсто од податоците по избирачките места, водство на коалицијата „Можеме’ (ВИДЕО)

-Сакам да се извинам за времето што го потрошивте и што чекавте до сега за оваа прес конференција да укажам дека ќе ги читам само процентите на ниво на држава.

Обработени се 93, 96 отсто од податоците по избирачките места и според овие податоци, коалицијата „Можеме“ добила 36, 13 посто, ВМРО-ДПМНЕ 34, 65 посто од гласовите, ДУИ 11, 57 посто, АА 8, 79 посто, Левица, 3, 96 посто, ДПА 1, 48 посто од гласовите, Интегра, 1, 33 посто , ГДУ 0 37 посто, МОРО, 0, 36 посто, Глас за Макеоднија, 0, 3 посто, единствена макеоднија 0, 29 посто, СДУ 0, 27 посто, Твоја партија 0, 2 посто, Демократи 0, 17, Сојуз на Роми 0, 15 посто, инфомираа од ДИК.

Прочитајте и...  Засега нема добра волја за враќање на цената на струјата: Јавноста бранува ама безуспешно

Прочитај повеќе

Бајден ја избра Камала Харис за потпретседателски кандидат

Слободен печат

Шведско-норвешка двојка се венчаше на граница поради пандемијата

Слободен печат

Запленети над 100 тони кокаин во Холандија: Полицијата откри нарколабораторија во штала (ВИДЕО)

Слободен печат

Германија се сомнева во квалитетот и безбедноста на руската вакцина

Слободен печат

По судска наредба објавена уште една снимка од Џорџ Флојд: Ново шокантно видео од неговите последни моменти (ВИДЕО)

Слободен печат

Осуда од САД за „безумните” насилствата извршени од власта во Белорусија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Помпео: Авторитаризмот сѐ уште живее во Русија, Кина и Иран

Слободен печат

Мексико: Почнува трета фаза испитување вакцини од САД и Кина

Слободен печат

ЕУ одбива да ги набљудува изборите во Венецуела и бара одложување

Слободен печат

Граѓаните се судрија со полицијата: Жестоки пресметки со полициските кордони во Брест и Минск (ВИДЕО)

Слободен печат

Несреќа во Мексико: Се преврте автобус, загинаа 13 лица (ВИДЕО)

Слободен печат

Франција покрена истрага за ТикТок

Слободен печат