8 C
Скопје

Обљубено малолетно момче во струмичко село

Жена пријавила во полиција дека нејзиниот малолетен син бил обљубен од страна на дриго момче, информира МВР.

-17.09.2020 во 17.54 часот во СВР Струмица, жена од струмичко село пријавила дека 16-годишник од истото село извршил обљуба врз нејзиниот малолетен син – стои во дневниот билтен на МВР.

МВР презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Поврзани вести

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Приведен крадец од Штипско: За два месеца извршил 22 кражби од кои 11 сам

Слободен печат

Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Слободен печат

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Остави Коментар