Обљубено малолетно дете од Куманово

Пред два дена жител од Куманово пријавил дека врз неговото малолетно дете е извршена обљуба, информира МВР.

-На 17.10.2020 во СВР Куманово, 43 годишен жител од Куманово пријавил дека машко лице извршило обљуба врз неговото малолетно дете-стои во дневниот билтен на МВР.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Приведен крадец што крадел во цркви во Охридско

Поврзани вести

Денеска нема „Монструм“ во Кривичен: Рочиштето одложено поради позитивен поротник на ковид-19

Слободен печат

Приведен крадец што крадел во цркви во Охридско

Слободен печат

Дебрани со расправија и тепачка го нарушиле јавниот ред и мир

Слободен печат

Едно лице почина, четворица повредени откако излетале од пат со автомобил во Богданци

Слободен печат

Три пожари во гостиварско, гореа куќа, помошна просторија и шума

Слободен печат

Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian