Обљубено малолетно дете од Куманово

илустрација

Пред два дена жител од Куманово пријавил дека врз неговото малолетно дете е извршена обљуба, информира МВР.

-На 17.10.2020 во СВР Куманово, 43 годишен жител од Куманово пријавил дека машко лице извршило обљуба врз неговото малолетно дете-стои во дневниот билтен на МВР.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот