Обљубено 15-годишно девојче во Скопје

Во Полициската станица Драчево, вчера околу во 15 часот, жена од Скопје пријавила дека на крајот на месец јануари 2020 година, над нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба, информира МВР.

Обљубата, според зборовите на мајката, е извршена од нејзин познаник на возраст од околу 21 година.

Се работи на расчистување на случајот, наведуваат од МВР.

Прочитајте и...  СООПШТЕНИЕ: Са­бот­но­то ви­кенд-из­да­ние на „Сло­бо­ден пе­чат“ в пе­ток!

Прочитај повеќе

Димитров: Последниот процес од затворање на македонското прашање ќе бидат билатералните односи и развивање на пријателството со Бугарија

Бојана Нојиќ

Отворено писмо од средношколец до министерот Адеми: Барем еден ден ставете се на наше место и погледнете со какво он лајн лудило се соочуваме

Слободен печат

Уапсен убиецот од Глумово

Џонсон е во стабилна состојба

Слободен печат

Черепналкова – Трајкоска: „Заедно дома“ поттикнува креативно и квалитетно поминато време со децата во услови на пандемија

Слободен печат

Андоновиќ: Вината за лошата проценка околу коронавирусот Трамп ја префрла кон СЗО и Кина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вучиќ не исклучува воведување 24-часовен карантин

Слободен печат

Мустафа: Државната матура ќе се полага, ќе биде онлајн со тричлена комисија

Слободен печат

Асани: Здравје без паника, ќе дојде подобро време за сите нас

Слободен печат

Стојановски: Компаниите во Илинден ќе го прилагодат работното време за вработените да се вратат дома пред полицискиот час

Слободен печат

Најтежок ден во Франција, над 1.400 смртни случаи

Слободен печат

Нимиц: По Преспа никој не може да оспори дека во С. Македонија живеат Македонци, кои говорат македонски јазик

Слободен печат