Обљубена возрасна жена во Велес

Приведен е велешенац откако жителка на Велес пријавила дека извршил обљуба врз неа, информиа Министерството за внатрешни работи.

-19.09.2020 полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода М.С.(55) од Велес, поради сомнение дека извршил обљуба врз 64-годишна жителка на Велес, која  околу 11.00 часот го пријавила случајот во Полициска станица Велес. М.С. е задржан за понатамошна постапка, а за настанот е запознаен Јавен обвинител- стои во дневниот билтен на МВР.

Увид извршила екипа од СВР Велес и се преземаат мерки за расчитување на случајот.

Прочитајте и...  Поранешниот градоначалник на Чашка обвинет за злоупотреба на службената положба

Поврзани вести

Кривична пријава за Кичевец за „овозможување употреба на наркотични дроги”

Слободен печат

Поранешниот градоначалник на Чашка обвинет за злоупотреба на службената положба

Слободен печат

ФОТО: Претреси во Сингелиќ, пронајдени се пиштоли и куршуми

Слободен печат

ФОТО: Пронајдено големо количество на дрога во Гевгелија, четири лица се приведени

Слободен печат

Уапсено лице што избегало од затворот во Прилеп

Слободен печат

Охриѓанец крадел накит и вредни работи од куќи во Охрид

Слободен печат

Остави Коментар