Обложувалниците со полни раце работа за Мегзит: Британците веруваат дека Хари и Меган побрзо ќе се разведат отколку да се вратат во кралството!

На влог од 100 фунти за распад на нивниот брак добивката е 400 фунти, а истиот износ што се става на тоа дека тие повторно ќе се вратат во кралското семејство би донел заработка од 1.500 фунти.

Според обложувалниците, четирипати е поголема веројатноста дека принцот Хари и Меган ќе се разведат во следните пет години, отколку повторно да се придружат кон кралското семејство како пар.

Обложувалниците даваат коефициент 3/1 дека Хари и Меган ќе се разведат до 2025 година, а дека тие повторно ќе се вратат во кралското семејство коефициентот е 14/1.

На влог од 100 фунти за распад на нивниот брак добивката е 400 фунти, а истиот износ што се става на тоа дека тие повторно ќе се вратат во кралското семејство би донел заработка од 1.500 фунти, пишува Дејли мејл.

Поголема е веројатноста дека војводата и војвотката од Сасекс ќе се разведат, отколку дека Серена Вилијамс ќе го освои Вимблдон. Коефициентот за Вилијамс е 6/1.

Прочитајте и...  Клучот е во нив: Метеоритите го откриваат изворот на вода на Марс

Обложувалниците нудат уште неколку опции за обложување на кралскиот пар:

Дека ќе постанат финансиски независни: 1/2
Дека ќе глумат во сопствено ријалити: 12/1
Дека Меган ќе се појави во специјална епизода од серијата „Suits“: 20/1
Дека семејството тајно ќе се врати во Обединетото Кралство: 6/4
Дека трајно ќе се преселат во Северна Америка: 8/1

Инаку, кралицата вчера објави соопштение во кое потврди дека на Хари и на Меган ќе им биде дозволено да започнат нов живот како младо семејство. Конечната одлука за тоа како ќе го поминуваат своето време и какви ќе им бидат финансиите ќе бие донесена во наредните денови, но ќе мора да постои и време на транзиција, се наведува во соопштението.

Прочитајте и...  14 дена: Како да се самоизолирате ако се сомневате дека сте заразени со коронавирус, а живеете со семејството

Прочитај повеќе

Жешка поза и лош фотошоп – Познатата манекенка се разголе, но поради лошите детали пропадна сè!

Слободен печат

Клучот е во нив: Метеоритите го откриваат изворот на вода на Марс

Слободен печат

Заев: Државата ги спасува работните места на граѓаните, ова се мерки за помош на секое семејство

Слободен печат

Имаат преку 80 години, но нив затворените граници не ги спречуваат да се видат!

Васко Спасоски

Разговор со Милиќ Лила, активистка за правата на трансродовите лица и сексуалните работници (ВИДЕО)

Валентина Т.

Спасовски: Нашиот банкарски сектор е здрав затоа и можеме да се потпреме на него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежби од фитнес инструкторката Елена Мирческа

Јасмина Кантарџиева Димков

Кај нив нема криза: Викторија и Дејвид Бекам купија луксузен стан во Мајами!

Слободен печат

Има 20 години и заболела од корона: Главните симптоми за кои сите зборуваат, не се сите симптоми

Слободен печат

Елена Ристеска и во самоизолација е секси! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Косовската такса од утре ја заменуваат реципрочни трговски и политички мерки

Слободен печат

„Pearl Jam“ директно во сржта: „Gigaton“ во вистинско време ни укажува на грешките со природата

Михаило Донев