Обложувалниците со полни раце работа за Мегзит: Британците веруваат дека Хари и Меган побрзо ќе се разведат отколку да се вратат во кралството! - Слободен печат

Обложувалниците со полни раце работа за Мегзит: Британците веруваат дека Хари и Меган побрзо ќе се разведат отколку да се вратат во кралството!

На влог од 100 фунти за распад на нивниот брак добивката е 400 фунти, а истиот износ што се става на тоа дека тие повторно ќе се вратат во кралското семејство би донел заработка од 1.500 фунти.

Според обложувалниците, четирипати е поголема веројатноста дека принцот Хари и Меган ќе се разведат во следните пет години, отколку повторно да се придружат кон кралското семејство како пар.

Обложувалниците даваат коефициент 3/1 дека Хари и Меган ќе се разведат до 2025 година, а дека тие повторно ќе се вратат во кралското семејство коефициентот е 14/1.

На влог од 100 фунти за распад на нивниот брак добивката е 400 фунти, а истиот износ што се става на тоа дека тие повторно ќе се вратат во кралското семејство би донел заработка од 1.500 фунти, пишува Дејли мејл.

Поголема е веројатноста дека војводата и војвотката од Сасекс ќе се разведат, отколку дека Серена Вилијамс ќе го освои Вимблдон. Коефициентот за Вилијамс е 6/1.

Обложувалниците нудат уште неколку опции за обложување на кралскиот пар:

Дека ќе постанат финансиски независни: 1/2
Дека ќе глумат во сопствено ријалити: 12/1
Дека Меган ќе се појави во специјална епизода од серијата „Suits“: 20/1
Дека семејството тајно ќе се врати во Обединетото Кралство: 6/4
Дека трајно ќе се преселат во Северна Америка: 8/1

Инаку, кралицата вчера објави соопштение во кое потврди дека на Хари и на Меган ќе им биде дозволено да започнат нов живот како младо семејство. Конечната одлука за тоа како ќе го поминуваат своето време и какви ќе им бидат финансиите ќе бие донесена во наредните денови, но ќе мора да постои и време на транзиција, се наведува во соопштението.

Прочитај повеќе

Вучиќ: Кои права ги имаат Србите во Црна Гора, а кои Албанците во Северна Македонија?

Слободен печат

Заев го повика Мицкоски да изнајдат заедничко решение за Законот за јавно обвинителство

Слободен печат

30 ПРАШАЊА СО СТУДЕНТ ВО „КУЗМАН“: Името на мојот студентски живот како филм би бил САМОУНИШТУВАЊЕ (ВИДЕО)

Слободен печат

Димов: Албанците добија многу права, бидејќи се бореа за тоа, ние Ромите не се бориме и затоа сме дискриминирани

ШТО СЕ СЛУЧУВАЛО ВО РУСИЈА: Путин во тајност ја држел својата одлука, на министрите во последен час им било речено да поднесат оставка

Слободен печат

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат

Остави Коментар

8 − six =

Прочитај повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО Бујар Османи за разговорот со Вархељ: Новата методологија ќе биде подобрена што и Србија и Црна Гора ќе бараат да преговараат според неа!

Слободен печат

Царовска: Доколку имаме целосен мандат од четири години ќе постигнеме минимална плата од 16.000 денари

Слободен печат

Милошоски: Вилма Рускоска очигледно е замена за Катица Јанева која ќе го вдоми тимот на СЈО

Слободен печат

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат

ПОНИЖУВАЧКИ: Откриен прекарот кој кралската фамилија го користела за Меган

Слободен печат

Популарниот доктор посвоил две девојчиња, а потоа почнал БИЗАРЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Уште од 10 години ги „разубавувал“ (ФОТО)

Слободен печат