Обложувалниците без дилеми - кој е фаворит меѓу Ѓоковиќ и Федерер? (ФОТО) - Слободен печат

Обложувалниците без дилеми – кој е фаворит меѓу Ѓоковиќ и Федерер? (ФОТО)

На ред е нов епски дуел меѓу Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер. Лутите ривали и воедно големи пријатели по 49 пат ќе ги одмерат силите, а овојпат влогот е пласман во полуфиналето на завршниот Мастерс во Лондон.

Од групата „Бјерн Борг“ пласман во завршницата обезбеди Доминик Тим, а ќе му се придружат Ноле или Рожер.

Светските обложувалници немаат дилеми, многу поблиску до победата е српскиот тенисер кој има квота од 1,35, а за триумф на Швајцарецот од 3,00 до 3,20. Воедно „букмејкерите“ предвидуваат победа на Ноле со резултат 2:0 во сетови, а коефициентот за тој точен резултат е 1,80.

Прочитајте и...  ОФИЦИЈАЛНО идентификувано телото на Коби Брајант

Ѓоковиќ и Федерер досега се сретнале 48 пати, а српскиот тенисер води со 26:22 во победи. На Завршниот турнир Новак славеше трипати, додека Швајцарецот двапати го победи српскиот ас. Федерер го предаде и финалето во 2014. година.

Последниот меч кој Ѓоковиќ и Федерер го одиграа беше незаборавното финале на „Вимблдон“, кој Србинот го реши во своја корист после пет часа игра.

Прочитај повеќе

И Шишкарев одлучи да го напушти Вардар (ФОТО)

Слободен Печат

Тепачка на тренингот на Баерн Минхен (ФОТО)

Слободен Печат

Официјално: Фернандеш нов играч на Манчестер јунајтед

Слободен Печат

Храбриот Вардар ремизираше против Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Класика“ по 50 пат, Ѓоковиќ против Федерер! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Барса ќе го продаде Иван Ракитиќ во јануари!?

Слободен Печат

Остави Коментар

four + twenty =

Прочитај повеќе

Коронавирусот се одрази и на спортот: Откажани трки во скијање, фудбалерки во карантин

Слободен печат

Само трагичната смрт на Дражен може да се спореди со оваа на Коби

Слободен печат

Профитерите заработуваат од смртта на Брајант, сликичка продадена за неверојатни 50.000 долари

Слободен печат

Тим последен полуфиналист, подобар од Надал во четири сета

Слободен печат

Ливерпул не е толку силен, Премиер лигата е слаба

Слободен печат

Мурињо и официјално си доби засилување во нападот

Слободен печат