Облечете се потопло доколку новогодишната ноќ планирате да ја минете на плоштад

Сите кои планирате вечерва да се забавувате со Дино Мерлин, кој ќе пее на Плоштад „Македонија“, облечете потопла облека, ќе дува силен ветер.

Вечерва во текот на Новогодишната ноќ ќе преовладува малку до умерено облачно време со слаб до умерен, а во втората половина од ноќта на места засилен северен ветер.

Сите кои планирате вечерва да се забавувате со Дино Мерлин, кој ќе пее на Плоштад „Македонија“, облечете потопла облека, ќе дува силен ветер.

Денеска времето беше претежно сончево, со појава на мала до умерена облачност кон крајот на денот. Максималната температура во земјава денеска се движи во интервал од 2 до 8 степени.

Во Скопје времето беше сончево, попладне со појава на мала облачност, со максимална температура до 3 степени.

Утрово во земјава најстудено беше во Маврово каде се измерени -12 степени целзиусови и Лазарополе -11 степени, а најтопло во Гевгелија 0 степени целзиусови.

Прочитајте и...  Шилегов: Клинички центар сега е комплекс со најсовремена инфрастуктура (ФОТО)

Прочитај повеќе

Медицинска сестра од Чиле се грижи за болните од ковид-19: После смената свири на виолина низ ходниците (ВИДЕО)

Слободен печат

Судот ја одби кауцијата за поранешната девојка на педофилот Епстин

Слободен печат

Американска компанија кон крајот на месецов ќе тестира вакцина врз луѓе

Слободен печат

Во Дебар досега направени над 1.100 тестови, позитивни 153 лица

Слободен печат

Португалската полиција пребарува бунари: Се сомневаат дека педофилот Брукнер таму ја фрлил Медлин Мекен

Слободен печат

На грчка граница се продаваат лажирани потврди за туристи што сакаат да ја преминат границата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Медицинска сестра која го победи коронавирусот даруваше крвна плазма

Слободен печат

Во Албанија заштитна маска задолжителна во затворени простории

МИА Агенција

„Ја кријат вистината како за Чернобил“: Американци тврдат дека научници од Вухан пребегале на Запад и ги откриваат мрачните тајни за коронавирусот

Слободен печат

ДИК: Од категоријата болни и немоќни лица гласале 7861 гласачи (ВИДЕО)

Слободен печат

Куомо: Уште четири сојузни држави на карантинската листа на Њујорк

Слободен печат

По вториот ден од сослушувањето, Хашим Тачи без зборови излезе од судот во Хаг

Слободен печат