Облачно со дожд и повремен ветер

Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните часови.

Утринската температура ќе се движи од 4 до 12 степени, а дневната температура од 10 до 19 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и утринска температура до 7 степени, а дневна температура до 17 степени.

Прочитајте и...  Неофицијални резултати: ХДЗ освои 71 мандат

Прочитај повеќе

ЕУ ќе воведе повеќе антимонополски закони за најголемите американски компании

Слободен печат

Милевски: ЛДП се залага за враќање на довербата во судството, каде ниту парите ниту политичките партии би биле пресудни

Слободен печат

Макрон денеска ќе ја претстави новата влада

Слободен печат

Директорот на ФДА се сомнева во најавите на Трамп за вакцина против Ковид-19

Слободен печат

Нов пакет мерки вредни 1,5 милијарди долари за чилеанската средна класа поради Ковид-19

Слободен печат

Франција не ја забранува целосно „Хуавеј” од 5G мрежата, но воведува ограничувања

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ДУИ бара само премиер, Села албанска цела да е?!

Соња Христовска Угриновска

Поради голем број новозаразени со Ковид-19, одложено отворањето на Таџ Махал

Слободен печат

Хјустон и Остин бараат дозвола да наредат луѓето да останат дома поради Ковид-19

Слободен печат

Научници бараат од СЗО да ги промени препораките поради докази за воздушна трансмисија на Ковид-19

Слободен печат

Иранските власти тврдат дека изградиле подземни ракетни градови

Слободен печат

Заев порача дека заврши времето на груевизмот и национализмот, за Мицкоски овие избори се за обелување на образот на нашите предци

Слободен печат