Објавиле на интернет како се прават БОМБИ – Три држави ја АЛАРМИРАЛЕ полицијата

Германската полиција соопштила денес дека заедно со полицијата на Литванија и Хрватска изгаснале веб страница на која се наоѓале упатства за правење на бомба.

Полицијата во Готинген соопштила дека околу 1.000 службеници учествувале во претреси против 22 осомничени лица поврзани со страницата xplosives.net.

Шефот на полицијата во Готинген, Уве Луехринг рекол дека го заплениле серверот на сајтот и бројни уреди за складирање. Тој додал дека сајтот содржел информации за тоа како да се направи воено оружје и експлозив.

Полицијата запленила и неодредена количина на експлозив и дрога за време на рацијата во трите земји.

Прочитајте и...  Трамп: Демократите се обидуваат да му нанесат штета на Сандерс

Прочитај повеќе

Патничка од Милано се тестира на Инфективна клиника за коронавирус, резултати за 4 часа

Слободен печат

Коронавирусот удри по најбогатите: Најголемите бизнисмени за само еден ден загубија 120 милијарди евра

Слободен печат

Примирјето во Авганистан и понатаму се почитува, можен историски договор со талибанците

Слободен печат

Листата секојдневно се зголемува: Ова се државите во кои е потврден коронавирусот

Слободен печат

Не е некултурен, само внимателен: Нетанјаху повеќе не се ракува со поддржувачите

Слободен печат

Барние: Преговорите со Лондон почнуваат на втори март

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Косово: Ниту денешните сомнителни случаи не се заразени со коронавирус

Слободен печат

Трамп не сакаше да одговори што мисли за контроверзниот закон на Моди

Слободен печат

Демократските кандидати за претседател на САД на нова дебата во Јужна Каролина

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат

„Блиц“: Советот на Европа го дематираше Ѓукановиќ за Законот за вероисповед

Слободен печат