Објавиле на интернет како се прават БОМБИ – Три држави ја АЛАРМИРАЛЕ полицијата – Слободен печат
ВестиПланета

Објавиле на интернет како се прават БОМБИ – Три држави ја АЛАРМИРАЛЕ полицијата

Околу 1.000 службеници учествувале во претреси против 22 осомничени лица поврзани со страницата xplosives.net.

Германската полиција соопштила денес дека заедно со полицијата на Литванија и Хрватска изгаснале веб страница на која се наоѓале упатства за правење на бомба.

Полицијата во Готинген соопштила дека околу 1.000 службеници учествувале во претреси против 22 осомничени лица поврзани со страницата xplosives.net.

Шефот на полицијата во Готинген, Уве Луехринг рекол дека го заплениле серверот на сајтот и бројни уреди за складирање. Тој додал дека сајтот содржел информации за тоа како да се направи воено оружје и експлозив.

Полицијата запленила и неодредена количина на експлозив и дрога за време на рацијата во трите земји.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close