Објавени снимки од вооружениот обид за грабеж на банка во Загреб (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Објавени снимки од вооружениот обид за грабеж на банка во Загреб (ВИДЕО)

Хрватскиот портал „Јутарњи лист“ сега објави ексклузивни видеа, на кои може да се види како две лице вооружени со пиштоли влегле во банката во Загреб.

Хрватските медиуми денеска објавија видеа од вчерашниот вооружен обид за грабеж на банка во Загреб, во кој бил повреден од членовите на обезбедувањето.

Хрватскиот портал „Јутарњи лист“ сега објави ексклузивни видеа, на кои може да се види како две лице вооружени со пиштоли влегле во банката во Загреб со цел да ја ограбат.

Според последните информации од Хрватска, едниот од разбојниците бил повреден и потоа приведен од страна на полицаец, кој бил присутен при кражбата и пукал во него, додека неговиот соучесник е во бегство.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close