7 C
Скопје

Објавена листата со пејачи кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите

Тејлор Свифт, Карди Би и Били Ајлиш се меѓу 22-та уметници кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите. Доделувањето на престижните награди, 63-ти пат по ред, ќе биде одржано на 14 март во Лос Анџелес.

Покрај тоа, Бед Бани, Пост Малон, Меган Д Сталион и Дуа Липа исто така ќе настапат на долгоочекуваниот настан кој во живо ќе се емитува на „CBS“ и „Paramount +“.

Академијата за снимање ветува дека уметниците ќе се соберат, да свират и пеат музика едни на други како заедница и да ја слават музиката која сите нас не обединува, но дека ќе бидат испочитувани сите мерки за социјална дистанца.

Да се потсетиме, доделувањето на наградите требаше да се одржи на 31 јануари, меѓутоа поради неповолната епидемиолошка ситуација, настанот беше одложен за март.

Прочитајте и...  Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Организаторите на Греми наградите соопштија на крајот на минатата година дека сакаат да го променат традиционалниот концепт за одржување на годишната церемонија, без публика и црвен тепих, односно потврдија дека тој ќе биде одржан „полу-виртуелно“.

Инаку, најмногу номинации за Греми наградите има Бијонсе, дури 9, додека за три помалку добија Дуа Липа, Тејлор Свифт и Роди Рич.

Поврзани вести

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

Остави Коментар