Објавена листата на најплатени музичари за 2019: Тејлор Свифт на врвот - Слободен печат

Објавена листата на најплатени музичари за 2019: Тејлор Свифт на врвот

Магазинот „Форбс“ ја направи листата на најплатени музичари за 2019 година, а на неа се најдоа 40 звучни имиња.

На врвот се најде една од најпопуларните пејачки во светот, Тејлор Свифт со заработка од 185 милиони долари.

Во продолжение погледнете ја целосната листа на „Форбс“:

# Taylor Swift – 185 милиони долари

# Kanye West – 150 милиони долари

# Ed Sheeran – 110 милиони долари

# The Eagles – 100 милиони долари

# Elton John – 84 милиони долари

# Jay – Z – 81 милиони долари

# Beyonce – 81 милиони долари

# Drake – 75 милиони долари

# Diddy – 70 милиони долари

# Metallica – 68.5 милиони долари

# Rihanna – 62 милиони долари

# Travis Scott – 58 милиони долари

Прочитајте и...  Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

# Justin Timberlake – 57.5 милиони долари

# Katy Perry – 57.5 милиони долари

# Pink – 57 милиони долари

# BTS – 57 милиони долари

# Billy Joel – 52 милиони долари

# Bruno Mars – 51 милиони долари

# Eminem – 50 милиони долари

# Jimmy Buffett – 50 милиони долари

# Fleetwood Mac – 49 милиони долари

# Paul McCartney – 48 милиони долари

# Ariana Grande – 48 милиони долари

# The Chainsmokers – 46 милиони долари

# Guns N’ Roses – 44 милиони долари

# Jennifer Lopez – 43 милиони долари

# Luke Bryan – 42.5 милиони долари

# Rolling Stones – 41 милиони долари

# The Weekend – 40 милиони долари

# Marshmello – 40 милиони долари

# DJ Khaled – 40 милиони долари

Прочитајте и...  „Викнете доктор“: Нивес Целзиус ги сликаше градите од птичја перспектива (ФОТО)

# Lady Gaga – 39.5 милиони долари

# Dave Matthews – 39 милиони долари

# Calvin Harris – 38.5 милиони долари

# Kendrick Lamar – 38.5 милиони долари

# Zac Brown Band – 38.5 милиони долари

# Shawn Mendes – 38 милиони долари

# Celine Dion – 37.5 милиони долари

# U2 – 37 милиони долари

# Migos – 36 милиони долари

Прочитај повеќе

Зоран Заев: Јадам што има во фрижидерот, паштета, салама, виршли, не знам да зготвам ништо! (ФОТО)

Слободен печат

Ноле ти си цар! Најдобриот тенисер на светот се симна пред својата зграда и играше тенис со дечињата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Слободен печат

Ова не ти е „Пајнер“: Водителот Миро Кацаров се скара со бугарска старлета во емисија (ВИДЕО)

Слободен печат

Анастасија Ражнатовиќ не престанува: Објави жешко видео на кое позира во пресекси бикини (ВИДЕО)

Слободен печат

Светските ѕвезди првиот танц го играле на овие песни! Кој е вашиот избор? (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 + 10 =

Прочитај повеќе

НОВ ШОК ЗА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Најавен уште еден РАЗВОД во кралското семејство, втор за една недела (ФОТО)

Слободен печат

Нов гаф во кралското семејство: Официјалната интернет страница се претвори во страница за возрасни (ФОТО)

Слободен печат

Погледнете во какви сцени ќе учествува и што сѐ ќе може да издржи овој теренец во новиот филм за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешната Мис Универзум покажа совршено тело, а немирните гради сакаа да го напуштат нејзиното бикини! (ФОТО)

Слободен печат

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Слободен печат

Кристина Мандарина пере луксузни автомобили – Ги сакам овие ѕверки (ФОТО)

Слободен печат