Обилен снег во Маврово, возачите да внимаваат

Снег, сообраќај/ Фото: Слободен печат/ Драган Митрески

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција од дежурните екипи на ЈП Македонијапат, соопшти АМСМ.

Снег со слаб интезитет врне на планинските превои Буково и Ѓавато, како и во Битола, а снег со силен интензитет врне во Маврово.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Видео на денот