Обид за грабеж во домот на докторот Вело Марковски

Полицијата го потврди обидот за разбојништво во домот на докторот Вело Марковски, воедно и нов член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Неофицијално во домот била присутна неговата сопруга, па најверојатно од таа причина крадците се премислиле и грабежот останал во обид. Од МВР известуваат дека настанот се случил во текот на вчерашниот ден.

– На 28.09.2020 околу 21,20 часот во СВР Скопје В.М. пријавил дека додека неговата сопруга спиела во домот, влегло непознато лице и во моментот кога било забележано го напуштило местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот, се вели во кусото соопштение од МВР.

Прочитајте и...  Изречени 915 казни за неносење маски

Поврзани вести

Казнети 983 лица кои не носеле маска

Слободен печат

Полскиот претседател Анджеј Дуда позитивен на коронавирус

Слободен печат

Во Парагвај пронајдени тела во фаза на распаѓање кои пристигнале во контејнер од Србија (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Наскоро ќе ставиме крај на пандемијата, Бајден ја преувеличува ситуацијата

Слободен печат

Георгиевски: Историската комисија има направено големо поместување напред

Слободен печат

Стојанов: Треба да се почитуваат мерките за да не се оптерети премногу здравствениот систем

МИА

Остави Коментар