Обамејанг ќе го прекрши ветувањето и ќе премине во редовите на најголемиот ривал - Слободен печат

Обамејанг ќе го прекрши ветувањето и ќе премине во редовите на најголемиот ривал

Одличниот напаѓач му ветил на сега починатиот дедо дека еден ден во кариерата ќе игра за Реал Мадрид.

Барселона е во потрага по замена за Луис Суарез за кого сезоната е завршена и иако се шпекулираше со неколку имиња во последните неколку денови, денеска е најавена вистинска трансфер бомба.

Пјер Емерик Обамејанг може до крајот на зимскиот преоден рок да го напушти Арсенал и да се пресели во Барселона.

Новиот тренер на Барселона, Кике Сетиен, токму во Обамејанг ја гледа идеалната замена за Суарез кој може веднаш да има важна улога во играта на каталонците.

Обамејанг сезонава постигна 14 гола за Арсенал, а договорот со „топчиите“ му истекува идното лето. Барселона ќе се обиде да го реализира трансферот со тоа што освен пари ќе понуди и некој играч.

Прочитајте и...  Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Доколку Обамејанг потпише за Барселона, ќе го прекрши ветувањето кое му го даде на својот дедо, дека еден ден ќе го носи дресот на најголемиот ривал на каталонскиот клуб, Реал Мадрид.

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 × четири =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат