Њукасл го изненади Тотенхем среде Лондон (ВИДЕО)

Тотенхем доживеа непријатно изненадување, губејќи од тимот на Њукасл со 0:1 пред своите навивачи во рамките на третото коло од Премиер лигата.

Триумфот на Њукасл му го обезбеди Жоеилтон во 21. Минута, а Тотенхем до крајот на натпреварот не успеа вистински да го загрози голот на Дубравка.

Актуелниот шампион Манчестер сити немаше никакви проблеми на гостувањето кај Борнмут победувајќи со 1:3.
Серхио Агуеро во 15 минута им донесе водство на „граѓаните“, а Рахим Стерлинг во финишот на првиот дел ја зголеми предноста.
Мала неизвесност внесе прекрасниот гол од слободен удар на Хари Вилсон, но точка на натгпреварот стави Агуеро во 64. минута.


Раул Хименез со голот од пенал во дури 97. минута не дозволи пораз  на Вулберхемптон пред своите навивачи играјќи 1:1 со Барнли.

Прочитајте и...  Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Прочитај повеќе

Англичаните воведоа ново правило: Кој кашла кон противникот добива црвен картон

Слободен печат

Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Слободен печат

Перез смисли нов план за „кралска“ доминација, во наредните две години пристигнуваат четворица „галактикоси“,

Слободен печат

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат