20 C
Скопје

Новозаразени на ковид-19 во РК Вардар, одложен уште еден меч во ЛШ!

Ракометниот клуб Вардар 1961 објави дека е одложен натпреварот од ЕХФ Лигата на шампионите против екипата на ПСЖ.

Овој меч помеѓу македонскиот и францускиот претставник беше закажан за 10 декември 2020 година во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје.

РК Вардар 1961 ја известува јавноста дека во своите редови се појавија новозаразени членови од ковид-19.

Веднаш беше информирана Европската ракометна федерација (ЕХФ) која треба да го закаже дуелот во друг термин.

Во групата „А“ „црвено-црните“ предводени од тренерот Стевче Алушовски се на шестата позиција со три бода од пет натпревари, а ПСЖ е четвртопласиран со шест бода од шест натпревари.

Поврзани вести

АБА Лига: Селекторот на кошаркарите ја растури Ц. Звезда и обезбеди мајсторка

Слободен печат

Стотка на Куманово, МЗТ Скопје го загуби третото место

Слободен печат

ВИДЕО I Навивачка фешта во Холандија: Со трактори ги испратија фудбалерите на најважниот натпревар во сезоната

Слободен печат

Се подготвува земјотрес во Англија: Салах го напушта Ливерпул, но останува во Премиер лигата?

Слободен печат

Зверев: Неверојатно, најтешко во тенисот е да се победи Надал на земја

Слободен печат

Маленко одговара на обвинувањата на Филипчев и НПФ: ПФМ е единствена надлежна и меѓународно призната пливачка федерација

Слободен печат

Остави Коментар