Ново име на „Мини Шенген“ утре ќе биде објавено во Скопје

Фото: Профимедиа

На собирот учествуваат претставници од над 300 компании од Албанија, Србија, Македонија и повеќе други земји од регионот, како и претставници од мешународните институции, јавува Бета.

Организатор на економскиот форум е кабинетот на премиерот Зоран Заев во координација со кабинетите на српскиот претседател Александар Вучиќ и албанскиот премиер Еди Рама.

Косовската министерка тврди: Мини Шенгенот може да биде многу опасен за стабилноста и мирот на Балканот

Видео на денот