Ново детско игралиште во населба Црниче (ФОТО)

Општина Кисела Вода привршува со работните активности за изградба на ново детско игралиште во населбата Црниче.

Фото: Фејсбук

И во периодот што следува, велат од Општината, активностите за безгрижно и среќно детство во Кисела Вода ќе продолжат.

Фото: Фејсбук

– Локалната самоуправа се надева дека наскоро, само со строго почитување на препораките кои ги даваат инфектолозите, вирусот Ковид-19 ќе биде победен и повторно детските игралишта ќе бидат полни со деца, наведуваат од Општина Кисела Вода.

Прочитајте и...  Земјите со лидери популисти немаат добар одговор на пандемијата на коронавирусот

Прочитај повеќе

По вториот ден од сослушувањето, Хашим Тачи без зборови излезе од судот во Хаг

Слободен печат

Шилегов: Клинички центар сега е комплекс со најсовремена инфрастуктура (ФОТО)

Слободен печат

Во Индонезија заразени со Ковид-19 речиси истовремено 54 новинари

Слободен печат

Повторно тепачка во тајванскиот парламент: Пратениците корнеа столчиња и фрлаа шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Каде треба да гласате- Проверете дали е променето избирачкото место

Слободен печат

Зголемен број случаи на Ковид-19 во Грција

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Д-р Жан Митрев: Кај некои пациенти кај кои ситуацијата е многу влошена, незнам длаи воопшто може да се помогне

Слободен печат

Судот ја отфрли спогодбата за жртвите на силувачот Харви Вајнстајн

Слободен печат

Три лица заразени со Ковид-19 во Кичево, 70 активни случаи

Слободен печат

Грција на пензионерите незаконски им ги намалувала пензиите

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Американските војници се повлекоа од пет бази во Авганистан

Слободен печат