Новите менаџери на трибините, Евертон и Арсенал без голови (ВИДЕО)

Денеска во првиот натпревар од саботната програма на 18. коло во најсилната англиска фудбалска лига без голови на „Гудисон Парк“ ремизираа екипите на Евертон и Арсенал (0:0).

Од наредното коло двете екипи ќе имаат нови менаџери, Евертон ќе го води Карло Анчелоти кој дојде од Наполи, а Арсенал ќе го преземе Микел Артета, досегашниот помошник на Пеп Гвардиола во Манчестер сити.

Арсенал после осмото реми сезонава е на деветтото место со 23 бодови, додека Евертон е на 15. позиција со 19.

Од 16.00 часот има уште пет средби во Премиер лигата: Астон Вила-Саутемптон, Борнмут-Барнли, Брајтон-Шефилд јунајтед, Њукасл-Кристал Палас и Норич-Вулверхемптон.

Дуелот Вест Хем-Ливерпул е одложен поради настапот на „Редси“ на Светското клупско првенство, а од 18.30 часот Манчестер сити е домаќин на Лестер.

Прочитајте и...  Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат