Новиот Вардар ќе биде баш нов Вардар – со додавка во името

Ново-стариот претседател на Вардар, Михајло Михајловски потврди дека од 1 јуни и официјално го презема водењето на европскиот ракометен шампион.
Михајловски истовремено најде начин и како да се заштити од долговите кои ги остави Сергеј Самсоненко иако Русинот ветува дека се ќе биде подмирено до крајот на годината. За

да се заштити од евентуалното неподмирување на долговите од страна на Самсоненко, Михајловски клубот го регистрира како нов субјект со додавка во името, Вардар 1961.

– Во последна фаза сме на преземање на клубот од Сергеј Самсоненко, потоа ќе пристапиме кон тоа да го регистрираме новиот субјект, кој ќе има придавка, Вардар 1961. Нашата цел е да изградиме тим кој ќе може со актуелниот кадар да доаѓа до 1/4-финале во ЛШ, можеби Ф4, силен тим за СЕХА лигата и двојна круна во Македонија – изјави Михајловски за ТВ Телма.

Прочитајте и...  Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прекрасен гест на Мурињо, ќе му ја исполни желбата на македонски новинар! (ВИДЕО)

Слободен печат

РФМ во проблеми: 16 позитивни случаи на коронавирус во РК Работнички!

Слободен печат

За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо пред Шкендија: Ваквите мечеви се потешки од оние во групната фаза!

Слободен печат

„Џокер“ не се исплаши од „Бетмен“, провокациите на центрите на Лејкерс не поминуваат кај Јокиќ

Слободен печат

Муслиу казнет од УЕФА, но сепак ќе игра против Косово

Слободен печат

Суарез со солзи во очите си замина од „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан ги малтретирал соиграчите во репрезентацијата, се плашеле да повикаат полиција

Слободен печат