Новиот спот на МАЈЛИ САЈРУС пренесува голема ПОЛИТИЧКА ПОРАКА (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Новиот спот на МАЈЛИ САЈРУС пренесува голема ПОЛИТИЧКА ПОРАКА (ВИДЕО)

Во спотот учествуваат мајка ѝ, трансродови модели, актерски имиња и други познати личности.

Песната „Mother’s Daughter“ е реализирана пред помалку од еден месец, а денеска е промовиран нејзиниот видео-запис.

Видеото од пред неколку часа е достапно на Јутјуб, а во него учествуваат нејзината мајка Тиш, скејтерот Лејси Бејкер, трансродовиот модел Касил Мекартур, актерката Анџелина Дуплисеа и уште неколку познати и контроверзни јавни личности.

Меѓу другите пораки, се појавуваат и феминистички пароли како „невиноста е општествена конструкција“ и „не сум објект“. Според фановите и музичките критичари, се работи за една голема политичка парола, нешто што досега Мајли никогаш не го направила преку своите спотови.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close