Новиот потпретседател на СДСМ е успешен автор со пејачки способности (ВИДЕО)

Откако заврши вчерашниот Централен Одбор на СДСМ, јавноста дозна дека Коста Петров е предлог за нов потпретседател на СДСМ.

Петров кој во своето богато резиме содржи пејачки и авторски способности, нема големо искуство во политика, како што и самиот соопшти на својот Фејсбук профил, но одлуката да биде потпретседател на СДСМ ја донел со намера да помогне таму каде што тој мисли дека може да придонесе.

Тој е најпродаван македонски автор со неговото дело „Се гледаме на врвот“ и автор на интернационално признатата книга „The Fear“. Тој е и уредникот и креативниот гениј зад „The Little Black Book of PR“ – првата книга за односи со јавност, напишана од практичари за практичари.

Прочитајте и...  Хрватски научник од СЗО: Потребна е претпазливост, но никако паника за коронавирусот

https://www.youtube.com/watch?v=nCz5JOTUW8s

Покрај тоа, тој е основач на P World, светската, водечка агенција за настани, која работи во 35 земји во Европа, Блискиот Исток, Централна Азија, Африка и Северна Америка. Исто така, P World е првата агенција за настани, која има организирано интернационален бизнис-собир во Исламската Република Иран.

Две години по ред , Петров беше вклучен во листата на највлијателни професионалнци за настани во Југоисточна Европа на Kongres Magazine. Тој е и дописник за американското издание на Huffington Post и редовен говорник за односи со јавност, лидерство и претприемачи на различни настани во светот.

Петров, како нов потпретседател на СДСМ, ќе им се придружи на Мила Царовска, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири.

Прочитајте и...  Филипче: Нема простор за паника, нема потреба за снабдување со залихи

Прочитај повеќе

Силен ветер во Скопје вечерва корнеше покриви од згради и дрва (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Хонгконг на околу седум милиони жители ќе им подели по 1.280 долари во готово

Слободен печат

Почнаа карневалските празнувања во Струмица

Слободен печат

АКЦИЈА ВО УКРАИНА: Властите уништуваат 37.000 шишиња нелегално произведена вотка

Слободен печат

Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат