Новиот „Пирло“ пред трансфер во Јувентус! (ВИДЕО)

Италијанскиот шампион Јувентус е сериозно заинтересиран за супер ѕвездата на Бреша, Сандро Тонали.

Младиот талент веќе долго време се наоѓа на „радарот“ на „бјанконерите“. Официјална понуда за новиот „Андреа Пирло“ се очекува во јануари, пренесува „Калчомеркато“.

Директорот на Торино, Фабио Паратичи сака да ангажира повеќе млади играчи во клубот, а Тонали веќе го убеди дека ги има потребните вештини за да игра во дресот на „Старата дама“.

19-годишниот фудбалер има многу добри перформанси во дресот на Бреша и италијанската репрезентација. Сепак, цената на играчот од средниот ред не е мала, со тоа што Бреша бара да добие најмалку 40 милиони евра за неговите услуги.

За Тонали е заинтересирана и екипата на Атлетико Мадрид, која може да биде вклучена во битката за неговиот потпис во текот на зимскиот период.

Прочитајте и...  Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат